APERIO

Centrum Rozwoju APERIO

"Jesteśmy dla dzieci,
młodzieży i rodziców".

Agata Śmiłowicz – Osińska

Paulina Gajzler

Diagnoza Integracji Sensorycznej Kalisz

Diagnoza integracji sensorycznej to proces oceny funkcjonowania układu nerwowego dziecka pod kątem przetwarzania bodźców zmysłowych. Diagnoza ta pozwala na wykrycie ewentualnych zaburzeń integracji sensorycznej, które mogą wpływać na rozwój dziecka, jego zachowanie, naukę i samopoczucie. Diagnoza integracji sensorycznej jest wykonywana przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie.

Diagnoza integracji sensorycznej kalisz składa się z kilku etapów:

• Wywiad z rodzicami lub opiekunami dziecka, który pozwala na zebranie informacji o historii rozwoju dziecka, jego zdrowiu, preferencjach, trudnościach i oczekiwaniach.
• Obserwacja zachowania dziecka w różnych sytuacjach i warunkach, która pozwala na ocenę jego reakcji na bodźce zmysłowe, jego umiejętności motorycznych, społecznych i emocjonalnych.
• Testy i kwestionariusze, które służą do pomiaru poziomu integracji sensorycznej dziecka, jego funkcji poznawczych, językowych i percepcyjnych.
• Omówienie wyników diagnozy z rodzicami lub opiekunami dziecka, które pozwala na przedstawienie mocnych i słabych stron dziecka, jego potrzeb i zaleceń terapeutycznych.

Diagnoza integracji sensorycznej jest ważnym krokiem w procesie pomocy dziecku z zaburzeniami integracji sensorycznej. Dzięki niej można dobrać odpowiednią terapię, która pomoże dziecku lepiej funkcjonować w codziennym życiu.

W Centrum Rozwoju Aperio zajmujemy się diagnozą / terapią problemów oraz zaburzeń występujących u dzieci i młodzieży, a także poradnictwem rodzicielskim.INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)

Centrum Rozwoju APERIOINTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)

Diagnoza integracji sensorycznej Kalisz w Cemtrum Rozwoju APERIO

Diagnoza Integracji Sensorycznej w skrócie nazywana diagnoza (SI). Rozpoczęcie terapii integracji sensorycznej zawsze poprzedzone jest wykonaniem diagnozy integracji sensorycznej u dziecka. Na podstawie informacji uzyskanych z diagnozy terapeuta przygotowuje indywidualny program terapeutyczny dla dziecka oraz wskazówki terapeutyczne dla rodziców, które powinni realizować w domu.

Diagnoza integracji sensorycznej składa się z trzech spotkań, każda wizyta trwa 45 min. Celem diagnosty jest określenie jakie trudności dziecka powodują zaburzenia procesów integracji sensorycznej.

Diagnoza integracji sensorycznej Kalisz – co obejmuje diagnoza?

Wywiad z opiekunem – terapeuta pyta o rozwój dziecka w okresie prenatalnym, okołoporodowym i po urodzeniu, rozwój psychoruchowy do 1 roku życia oraz stan zdrowia dziecka.

Przeprowadzenie Testów Południowo-Kalifornijskich (przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci od 4 r.ż.), które oceniają między innymi: planowanie ruchu, różnicowanie wrażeń dotykowych, naśladownictwo ruchowe, równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową.

Przeprowadzenie obserwacji klinicznej, która ocenia między innymi lateralizację, odruchy, napięcie mięśni, pracę gałek ocznych, poziom pobudzenia systemu przedsionkowego.

Obserwacje dziecka w czasie jego swobodnej i zaplanowanej aktywności oraz reakcji dziecka na proponowane zadania ruchowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Możesz też dokonać rezerwacji on-line.

Centrum Rozwoju APERIOOPINIE

Centrum Rozwoju APERIOP Z
P Z
2022-01-11
Centrum Aperio mogę ocenić przez osobę Pani Joanny, która prowadzi terapię naszego dziecka. Pomogła nam przezwyciężyć trudności z jakimi borykał się nasz syn. Pani Joanna dała się poznać jako profesjonalna, ciepła i zaangażowana osoba. Jak najbardziej polecam
Milena Janicka
Milena Janicka
2022-01-08
Miła i fachowa pomoc. Super podejście do dziecka 🙂
Katarzyna Frankowska
Katarzyna Frankowska
2021-12-29
Wspaniałe miejsce. Dziękujemy pani Magdzie za wszystko co dla nas zrobiła 😉
Patrycja Garczarek
Patrycja Garczarek
2021-12-28
Jesteśmy mega zadowoleni 😊Pani Sylwia jest znakomita w tym co robi , mój syn bardzo chętnie chodzi na zajęcia i nie moze się doczekać kolejnych . Polecam z całego serca ❤️❤️❤️😍
Ania Aniula
Ania Aniula
2021-12-28
Polecam serdecznie P. Sonia to świetna osoba, bardzo empatyczna i pełna zrozumienia. Polecam serdecznie .
Ania Bryła
Ania Bryła
2021-12-27
Maciej Bartczak
Maciej Bartczak
2021-12-27
Polecam, super specjaliści 👍
Barbara Stąporek
Barbara Stąporek
2021-12-27
Super, polecam 🙂
Anna Michalak
Anna Michalak
2021-12-27
Przemiłe Panie, które znają się na tym, co robią 🙂 Polecam!
Arleta Wypych
Arleta Wypych
2019-06-09
Polecam


AKTUALNOŚCI

Centrum Rozwoju APERIO